III. Letná olympiáda nízkoprahov je úspešne za nami

_MG_6543Tretí ročník úspešného a jedinečného športového podujatia “Letná olympiáda nízkoprahov” je úspešne za nami. Vďaka tímu dobrovoľníkov z nízkoprahového klubu Fun club foruna mohlo v sobotu 6. júna 2014 140 detí z bratislavských nízkoprahov po roku opäť zažiť deň plný športu a voľnočasových aktivít.

Beh na 60 metrov, hod kriketovou loptičkou, skok do diaľky, skákanie vo vreci, futbal, tanečné zostavy a oveľa viac. To všetko sa odohrávalo v areály Saleziánov Don Bosco pod horúcim petržalským slnkom, kde boj o víťazný pohár bol cítiť na každom kroku.

Povestné jeden za všetkých a všetci za jedného bolo cítiť doslova na každom kroku – od organizátorov, cez sponzorov, priateľov, známych, rodičov až po samotných súťažiacich, ktorí sa snažili dosiahnuť čo najlepší výkon.

Kto bol hladný alebo smädný, mohol sa občerstviť v našom stánku s občerstvením a kto práve nesúťažil, mohol prísť nabrať nové sily do “Chill out zóny” v ktorej boli pripravené najrôznejšie voľnočasové aktivity.

Olympionikom sa mohol stať každý, no víťaz mohol byť iba jeden. Svoje prvenstvo už po druhý krát obhájil tím Fun club Fortuna, ktorý mal zo svojej výhry obrovskú radosť.

Celkové poradie
1. Fun club Fortuna
2. Tlob
3. Dúha + Ichttys
4. Mládež ulice
5. Buble ology + Brána do života

Veľké ĎAKUJEM za pomoc pri organizovaní olympiády patrí hlavnému partnerovi Mestskej časti Bratislava-Petržalka, partnerom Saleziáni Don Bosco, DELL, Madness advertising company a všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa na tejto akcii podieľali.

Text: Jaroslav Filo
Foto: Dobrovoľníci FcF