IV. ročník Letnej olympiády nízkoprahov

V areáli Saleziánov Dona Bosca v Petržalke v Bratislave sa po štvrtýkrát uskutočnila 27. júna Letná olympiáda nízkoprahov. S myšlienkou tohto projektu prišli dobrovoľníci z Fun Club Fortuna, ktorý ju aj tentokrát pripravili v spolupráci s hlavným mestom Bratislava. Projekt vznikol na základe Olympijských hier, prostredníctvom ktorých chcú podporiť detské športové talenty a rozvíjať ich záujem o šport a pohybové hry.

Tento rok sa ich bohatého športového programu zúčastnilo viac ako 130 detí z nízkoprahových klubov Fun club Fortuna, Mladez ulice, Mixklub a Mixacik, Ichtis, Ulita, krízové centrum Dúha, klub Úsmev ako dar, detský domov Trnava. Súťažili v atletických aj kolektívnych disciplínach. Medzi ne patrili beh, beh medzi pneumatikami, skok z miesta, skákanie vo vreci, štafetový beh, futbal, tanečné zostavy, vybíjaná, cyklistika. V rámci svojho voľného času si mohli zahrať rôzne hry a nechať si pomaľovať tvár.

Aktivít pre deti tu bolo neúrekom, stačilo si len vybrať. Deti boli nadšené, súťažili s veľkým elánom a s túžbou po víťazstve. Snažili sa zo seba dostať maximum. Olympiáda ale nie je len o víťazstve, víťazoch, či o tom kto si odnesie pohár a medailu, ale aj o vzniknutí nových kamarátstiev, prehĺbení vzájomných vzťahov a športovom duchu