Náš tím

Jedinečnosť projektu nízkoprahového klubu Fun club Fortuna sa ukrýva v sile „zamestnancov“. Tím nízkoprahu tvoria výhradne dobrovoľníci, tzv. anjeli, ktorí investujú svoj voľný čas a energiu do aktivít, vďaka ktorým úspešne napredujeme a propagujeme potrebu dobrovoľníctva a nízkoprahových služieb na verejnosti.

“”””

Milka
Emília Bezáková
E-mail: bezakova@usmev.sk
Miluška – Predseda pobočky a riaditeľ programu PRIDE pre SPDDD Úsmev ako dar. Jeden z najdôležitejších hlasov nás dobrovoľánikov a koordinátor našej činnosti. Pomáha nám s komunikáciou v rámci organizácie a svojimi veľkými „šoférskymi“ gestami nám obrovsky zjednodušuje život na Fortune.

“”””

Zuzana Spiessova - foto
Zuzana Spiessová
E-mail: zuzanaspiessova@gmail.com
Alias Zuz, je vedúci dobrovoľníkov. Na Fortune je už ako doma, keď prvý krát vstúpila do klubu v septembri roku 2011. Koordinuje klubové aktivity a komunikuje e-mailami alebo pri kávičke s novými dobrovoľánikmi. Na Zuz sa obracajte ohľadom táborov a víkendoviek, mimoklubovych aktivit, ktoré sú jej srdcovou záležitosťou. Zuz je veľká aktivistka, ktorá zbožňuje všetky deti na Fortune a  prácu v mládežníckom klube. Jej značka je, že má rada poriadok v sklade a kluboch. Zuz môžete pravidelne zavetriť aj na chodbách ubytovne Fortuna, keďže pracuje ako terénna sociálna pracovníčka pre spoločnosť SPDDD Úsmevu ako dar.

“”””

Zuzka
Zuzana Marčáková
E-mail: zmarcakova@yahoo.com
Zuzka patrí k najstarším členom klubu, ktorý neopustila ani po ukončení svojich krásnych vysokoškolských liet a je odhodlaná bojovať spoločne s nami ďalej. So Zuzkou sa naše decká stretávajú hlavne počas Klubu domácich úloh, ktorý si Zuzka vedie. Múdra hlavička vždy príde s novinkami, okrem KDÚ. Zuzka pomáha s organizovaním táborov a víkendoviek, komunikáciou so sponzormi a riadi sa heslom : škoda je každého dňa, keď sa človek neusmeje a posiela ti jeden odkaz: správaj sa k druhým tak, ako chceš aby sa oni správali k tebe.

“”””

Viktor
Viktor Ago Cs
Viko / kiki a podobne ( menom podľa potreby v situáciách ) zanalyzoval, že existencia individuálneho šťastia nie je opodstatnená bez radosti ostatných. Stal sa fortuňákom. Medzi jeho všeobecné úlohy patrí všeobecnosť, snaha o všestrannosť, všesnaha, všeústupnosť a plnenie nedefinovaných všeúloh, s malým nepotešením aj všeoochota. V klube pôsobí ako dieťa do počtu, slovom jedno veľké dieťa, účastník všetkých všeaktivít s podtitulom konať somariny / spoznať všetko, vedieť všetko. Aha a veľkým cieľom Vika je vlastne len najkrajší úsmev detí a stvorenie pocitu, že každé dieťa tu má veľkého najlepšieho kamaráta.

“”””

Paula
Paula Reiselová
E-mail: paulicitka@gmail.com
Ahoj, volám sa Paula. Po maturite som odišla na 4 mesačný dobrovoľnícky pobyt do Rumunska, kde som sa starala o deti v krízovom centre. Práca s deťmi ma tak oslovila, že som sa po návrate na Slovensko snažila nájsť spôsob ako v tom pokračovať. Preto som začala dobrovoľníčiť vo Fortune, kde som sa dostala cez Úsmev ako dar. Som tu už pár mesiacov a veľmi sa tomu teším, keďže deti aj keď niekedy hnevajú, sú strašne zlaté a hlavne, čo sa im zobrať nedá, je s nimi sranda. Momentálne začínam študovať na VŠMU odbor filmová réžia, čomu sa tiež veľmi teším a verím, že naše decká mi budú určite veľkou inšpiráciou.

“”””

veronika g
Veronika Gajarská
E-mail: vergajarska@gmail.com
Viac známa ako Vewe
Kto som ? No to je práve úlohou tých okolo mňa, mi to ukázať. Tak ako sa to snažím ukazovať ja im. Priatelia mi hovoria, že sa na svet pozerám cez ružové okuliare. Ja si však myslím, že na všetkom sa dá nájsť niečo dobré a v každom niečo krásne a jedinečné. Do klubu chodím od začiatku tohto roka (január 2013), predtým som pracovala s deťmi v táboroch, ako i v ŠVP. Práca s deťmi ma napĺňa, no najmä sa rada hrám. Okrem toho študujem na Prírodovedeckej fakulte UK, Geoekológiu pre krajinné plánovanie, pretože mám rada deti a chcem aby aj im zostalo aspoň niečo z našej krásnej prírody.

“”””

Dada
Ďaďa Vladimíra
Ďaďa je študentkou sociálnej pedagogiky. Verí, že osud modrej planéty závisí od jednotlivcov, ktorí na nej prebývajú. Preto utrpenie či šťastie druhých, nevedomosť alebo pochopenie, vždy nejakým spôsobom ovplyvňujú celok, nás ostatných. Občas berie život príliš vážne. Práve práca s deťmi jej ukazuje, že život je síce ťažký, ale vždy je dôvod pre radosť  a úsmev. Mať niečo rád, tešiť sa z niečoho, znamená žiť tu a teraz. Rada pre deti vymýšľa rozličné aktivity, či už kreatívne alebo zamerané na ich rozvoj. Radšej si prečíta knihu, než pozrie film, lebo knihy sú lievikmi múdrosti a rozvíjajú našu predstavivosť.  Snaží sa dosiahnuť, aby deti mali oporu, pocit bezpečia a trávili svoj voľný čas zmysluplne. V klube pôsobí od apríla roku 2013.

“”””

DSC_0276a
Nikoleta Škrovánková
E-mail: Nikoleta247@gmail.com
Nika, Niki – to sú prezývky akými sa nechám prezívať. Za Začiatky mojej práce s deťmi a mládežou považujem špecificky rok 2013, kedy zalovím v pamäti a nazriem do “dávnej minulosti”, keď som sa kvôli mojej životnej situácii a problémami s Priateľom dostala do Krízového centra v Petržalke kde vo mne skrsla túžba o mojej prípadnej práci s deťmi a mládežou a to najme preto, že som tam mala možnosť sledovať prácu jednej nemenovanej Liečebnej pedagogičky a dobrovoľne som sa tam zapojila do organizačnej činností pre obyvateľov KC – teda začala som sa viac zaujímať o deti, mládež ale aj dospelých ktorý sa ocitli v ťažkej životnej situácii a snažila som sa ich zapájať do programu v ktorom som samozrejme figurovala aj ja :D. A ako som sa dostala práve do Fortuny? Jednoducho. Od môjho odchodu z KC mi chýbala práca s deťmi, mládežou a celkovo som mala poslanie a odhodlanie že chcem pomáhať ľudom – vo všetkom. Tak som sa rozhodla pre dobrovoľníctvo a po zvážení pre mňa vyhrala spoločnosť Úsmev ako dar kde na internete som zistila že potrebujú dobrovoľníkov vo Fortune tak som napísala e – mail. A od septembra dobrovoľničím podľamožností čo najviac pretože som si tam deti veľmi obľúbila a ešte aj pre to že som zistila že tam bývajú aj decká z KC v ktorom som bola :D tak som šťastná že som zas s nimi …Inak pracujem ako Animátorka v detskom centre a plánujem štúdium skôr umeleckých činností ktoré by som samozrejme rada využívala aj pri práci s deťmi . S “Fortunákmi” by som rada začala Divadlo …takže ak niekto má podobnú víziu Píšte , budem rada :D

“”””
Za pomoc pri nízkoprahoprahových aktivitách pre deti a mládež ĎAKUJEME aj bývalým dobrovoľníkom:
Veronike Chalupovej, Paľovi Hrabovskému, Kristíne Polakovičovej, Lucke Košovej, Lubošovi Fejéšovi, Katke Vesekovej, Jurimu Martinovi, Lenke Galbovej, Martine Kravárovej, Dominike Kubovičovej, Dianke Némethovej, Danke Sýkorovej, Lenke Lacovej Romanovi Redererovi, Mirke Majerovej, Linde Forraiovej, Simonke Jakubíkovej, Maťovi Luptákovi. Barborke Šeďovej a Janke Markovej.