Obyvatelia ubytovne opäť prispeli k zveľadeniu svojho prostredia

Fotografia0013V rámci akcie Dni dobrovoľníctva 2011 sme spolu s obyvateľmi a vedením Fortuny počas dvoch dní makali na zveladení ubytovne a jej okolia. Aj napriek veľkému úsiliu sa nám nepodarilo spraviť všetko čo sme si spolu s vedením ubytovne naplánovali. Aj preto sa vedenie Fortuny rozhodlo zorganizovať jarnú brigádu na ktorej by spolu s obyvateľmi dokončili to, čo sme my v septembri minulého roku začali.

V piatok 27. apríla sa po 12-tej stretlo pred Fortunou niekoľko obyvateľov, ktorým nie je ľahostajné v akých podmienkach žijú a chcú zveľadiť svoje okolie. Počas brigády sa pristúpilo k vyčisteniu trávnatej plochy pred ubytovňou na ktorú neprispôsobili obyvatelia pernamentne vyhadzujú smeti z okna. V rámci úpravy trávnatej plochy medzi parkoviskom a obslužnou komunikáciou obyvatelia spolu s vedením ubytovne zasadili okrasné kroviny. Novej zelene sa dočkali aj kvetináče v okolí parkoviska. V okolí futbalového ihriska sa orezávali suché kroviny a na okraji trávnatej plochy pozdĺž parkoviska pribudol nový chodník.

Podľa vedúceho ubytovne Martina Faktora by sa pri najbližšej brigáde pokračovalo s úpravou priestoru pre cyklistický okruh pre deti, ktorí sa začal budovať v septembri minulého roku a osadia sa lavičky, ktoré sú už pripravené na okraji parkoviska.

Sme radi, že obyvatelia ubytovne aj bez našej pomoci opäť priložili ruku k dielu a veríme, že v takýchto aktivitách budú aj naďalej pokračovať.

Jaroslav Filo