Na návšteve klubu s vysvedčkom!

3

Štvrtok 31. januára –deň, ktorý sa na prvý pohľad od ostatných ničím nelíši. Naši školáci však vedia, že je to deň kedy dostávajú známky za ich vedomosti. My sme to samozrejme vedeli tiež a tak sme pre naše deti pripravili Klub vysvedčení.

Je 17:00 a priestory nášho klubu ožívajú deťmi, ktoré s vysvečkom v rukách sedia na stoličkách a s napätím čakajú čo sa bude diať. Niektoré deti sa rozhodli spríjemniť si čakanie spoločenskými hrami a tak si s našou Zuzkou zahrali Monopoly. Ostatní sa medzitým hrajú s Maťom, alebo rozprávajú s našimi dobrovoľníčkami. No keď sa v klube objaví Viktor s krabicami plných prekvapení, deti sa snažia zistiť čo sa v nich ukrýva. Viktor ich však rýchlo uistí, že pre každého z nich sa niečo ujde a začne im postupne kontrolovať vysvedčenia. Niektorým deťom sa v škole darilo viac, niektorým menej. No aj napriek tomu nikto neodišiel z klubu domov na prázdno. A nezabudli sme ani na tých, ktorí si vysvedčenie v škole prevezmú až v pondelok.

Nuž a aká bola tohoročná odmena za vysvedčenie? Vďaka Majke Soboličovej z Úsmevu sme pre školákov pripravili poznámkové bloky, perá, ceruzky, farbičky, šnúrky na krk, či prívesky. Nechýbala však ani sladká odmena v podobe cukríkov a lahodnej čokolády. Ale ako by to bolo keby sme nedali odmenu aj našim predškolákom, ktorí skôr či neskôr zasadnú do školských ľavíc. A keďže Klub vysvedčení nebýva každý deň, nachystali sme pre deti menšie občerstvenie v podobe chrumiek a pukancov.

Všetkým našim školákom i predškolákom prajeme úspešný štart do nového polroku a Vám ostatným prinášame niekoľko fotografií z našej akcie.

Text: Jaroslav Filo
Foto: dobrovoľníci