Valentín po Fortuňácky

DSC08618Štvrtok 14. februára 2013 patril sviatku svätého Valentína, ktorého história siaha až do roku 496 a jeho cesty vedú do Ríma. Cesty našich dobrovoľníkov však viedli o čosi bližšie – do priestorov Klubu katolíckej jednoty Slovenska kde sme pre naše ratolesti pripravili nevšedný valentínsky klub plný hier a dobrej nálady.

Zuzka, Jaris a Veronika prišli do nášho klubu o čosi skôr, aby všetko stihli včas pripraviť – zapojiť hudobnú aparatúru, pripraviť drobné občerstvenie, či skontrolovať fototechniku. Krátko pred 17-tou sa k nám pridali aj Zuz s Lenkou a počas klubu sa pripojil aj Viktor.

Naša party začala  balónovou hrou, respektíve balónovým tancom ktorého víťazom mohli byť len tie dvojice, ktorým po skončení pesničky ostal na čele balón. A hoci sa všetci snažili, víťazom sa nakoniec stala Dominika s Katkou.

Najzábavnejšou aktivitou bola súťaž v kŕmení pudingom so zaviazanými očami do ktorej sa zapojila aj naša Zuz. Deti si však mohli vyskúšať aj podliezanie palice, ktorú naši dobrovoľníci dávali po každom kole čoraz nižšie a nižšie. K najúspešnejšou aktivitou však bol stoličkový tanec do ktorého sa zapojili takmer všetky det.

O kvalitu hudby sa počas klubu staral DJ Otto so svojimi pomocníkmi a nechýbalo ani fotenie v maskách vo fotokútiku. Pre deti ktoré si chceli vybiť svoju energiu bolo pripravené skákanie na matracoch a pre tých, ktorí sa zúčastnili našej party zase bolo na konci klubu pripravené malé prekvapenie.

Text a foto: Jaroslav Filo