Vítanie jari s futbalom

DSC08919Je štvrtok 21. marca 2013, čas 16:30. Na ihrisku základnej školy Pri kríži sa pomaly schádzajú futbalisti z Fortuny a Ichtysu, aby spolu odohrali prvý tohtoročný futbalový zápas. Po krátkom tréningu a bojovej porade oboch tímov hlavný rozhodca Maťo konečne odpískal zápas.

Oba tímy sa už od prvej sekundy snažili hrať naplno a získať prevahu nad súperom. Tentokrát sa to však podarilo hosťujúcim hráčom z Dúbravky, ktorí sa vďaka skúsenému brankárovi Ottovi a nepremrhaným gólovým príležitostiam dostali do vedenia. Hráči z Devínskej sa však aj napriek tomu nevzdali a do konca prvého polčasu sa pokúsili o zníženie nepriaznivého výsledku.

Na začiatku druhého polčasu, prišlo u oboch tímov k miernej obmene hráčov, no na celkový priebeh zápasu to výraznejší vplyv nemalo. Fortuňáci pridali do súperovej brány ešte zopár gólov, vďaka čomu nakoniec vyhrali 14:7..

Hráčsku základňu tvorili v našom tíme Piťuka, Rišo, Karol, Lukáš, Paťo, Timo, Mišo, Alik a brankár Otto. Ichtysáci mali v mužstve Martina (Šišo), Kuba, Dominika, Jana, Denisa, Michala, Jakuba, Ivana, Puru a baby Mišku a Petronelu. Oba tímy si však so sebou priniesli aj svojich fanúšikov, ktorí opäť vytvorili neopakovateľnú futbalovú atmosféru.

Priateľský futbalový zápas s Ichtysom opäť potvrdil, že naša mládež má k športu veľmi blízko. Športové aktivity sú jednou z možností efektívneho trávenia voľného času, rozvíjajú športového ducha, učia deti tímovosti a vzájomnej spolupráci. A preto v nich hodláme pokračovať aj v tomto roku. Sledujte náš web i Facebook, kde Vás o takýchto akciách budeme včas informovať.

Text a foto: Jaroslav Filo